سفارش و مشاوره رایگان - ۰۹۹۱۰۳۰۶۱۸۶

×

گروه خونی O کمتر سکته می‌کند


تحقیقات اخیر دانشمندان حاکی از آن است که گروه خونی افراد در احتمال بروز سکته قلبی یا سکته مغزی موثر است.


گروه خونی O کمتر سکته می‌کند

فرآوری: نیره ولدخانی - بخش سلامت زنونه مردونه

گروه خونی شما می‌تواند شانس تان را در ابتلا به حمله قلبی یا سکته مغزی افزایش دهد. تحقیقات اخیر نشان می دهد افرادی که گروه خونی O ندارند، بیشتر در معرض ابتلا به حمله قلبی یا سکته مغزی هستند.

تقریبا نیمی (48 درصد) از مردم انگلیس دارای گروه خونی O هستند، اما با توجه به تجزیه و تحلیل اطلاعات و مطالعات مربوط به 1.3 میلیون نفر معلوم شد کسانی که دارای گروه‌های خونی A، B و AB هستند کمی بیشتر از دیگران در معرض بیماری‌های قلبی و سکته مغزی قرار دارند.

دانشمندان فکر می‌کنند دلیل این امر می‌تواند وجود سطوح بالاتر پروتئین مسبب لخته شدن خون در این گروه‌های خونی باشد.

این مطالعات در مرکز پزشکی دانشگاه گرونینگن در هلند انجام شد و مدعی این است که گروه‌های خونی باید در آینده به عنوان بخشی از ارزیابی خطر برای پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی محسوب شوند.

طبق این گزارش، در بین هزار نفری که گروه خونی O داشتند فقط 14 نفر دچار حمله قلبی شده‌اند که این میزان در میان گروه‌های خونی دیگر، 15 در 1000 بود.

پژوهش‌ها نشان داده‌است احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی در آدم‌هایی با گروه خونی O کم‌تر است

این محققان می‌گویند:"مهم ترین عامل برای جلوگیری از بیماری‌های قلبی خوردن غذا‌های سالم، ترک سیگار و انجام ورزش است.

مدیر پزشکی بنیاد قلب انگلیس در این رابطه گفت: "خطر ابتلای به حملات قلبی و سکته‌های مغزی با سن افراد، ژنتیک (سابقه خانوادگی و قومیت) و دیگر عوامل خطرزای قابل اصلاح از جمله برنامه غذایی، وزن، سطح فعالیت بدنی، مصرف سیگار، فشار خون، کلسترول و دیابت مرتبط است.

ویژگی های سلامتی گروه خونی O

پژوهش‌ها نشان داده‌است احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی در آدم‌هایی با گروه خونی O، 23 درصد کم‌تر است. 

هم‌چنین اگر گروه خونی‌تان O است، 37 درصد کم‌تر احتمال دارد از ابتلا به سرطان لوزالمعده رنج ببرید. 

پژوهش‌های به این نتیجه رسیده‌اند که پروتئین ساطع‌شده از انگل‌ها که سبب بیماری مالاریا می‌شود، به گروه خونی O خوب نمی‌چسبد که این باعث حفاظت در برابر این بیماری می‌شود. 

از طرف دیگر افرادی که این گروه خونی را دارند، در برابر باکتری هلیکوباکتر پیلوری آسیب‌پذیری بیشتری دارند. این باکتری سبب زخم معده می‌شود.

اهداکنندگان همگانی خون

آدم‌هایی که گروه خونی O دارند، پادتن A یا B را روی پروتئین‌های پادتنی گلبول‌های قرمز خون‌شان ندارند. افرادی که گروه خونی O منفی دارند فاکتور Rh ندارند در حالی که آدم‌هایی با گروه خونیO مثبت Rh مثبت هستند. گروه خونی O در مواقع اضطراری منبعی فوق‌العاده است. از لحاظ اهدای خون:

آدم‌هایی با گروه خونی O مثبت، A مثبت، B مثبت، یا AB مثبت تزریق خون O مثبت را می‌پذیرند.

آدم‌هایی با گروه خونی O مثبت یا منفی، A مثبت یا منفی، B مثبت یا منفی، AB مثبت یا منفی می‌توانند تزریق خون O منفی را بپذیرند.

پلاسمای خون در گروه خونی O حاوی پادتن‌های A و B است. برای همین بیمارانی که گروه خونیO دارند می‌توانند از هر نوع گروه خونی پلاسما دریافت کنند. به خاطر وجود پادتن‌ها، پلاسمای نوع O را فقط می‌توان به بیماران با گروه خونی O تزریق کرد.

ویژگی های شخصیتی

در ژاپن و دیگر کشورهای آسیایی این باور وجود دارد که بین گروه خونی و شخصیت ارتباطی مستقیم وجود دارد. این ادعا دربردارنده‌ی حضور و میزان بعضی هورمون‌ها است که در گروه‌های خونی مختلف متفاوت است. هورمون‌های آدرنالین و نورآدرنالین به دستگاه سمپاتیک سیگنال می‌دهند تا به حالت "جنگ و گریز” برود.

داشتن سبک زندگی سالم، شانس سالم ماندن در بهترین شرایط را برای همه‌ی گروه‌های خونی افزایش می‌دهد

با فراوان بودن این ترکیبات شیمیایی محرک که در خون آدم‌هایی با گروه خونیO جریان دارد، انواع مختلفی از ویژگی‌های شخصیتی امکان‌پذیر است. شاید افراد سریع خشمگین شوند، واکنش نامناسبی نشان بدهند و خلق و خوی تند داشته‌باشند. هم‌چنین ممکن است آدم‌هایی با گروه خونیO بیش‌فعالی یا گرایش‌های مانیک از خود نشان دهند. وقتی فردی با گروه خونیO خستگی مفرط، بی‌حوصلگی یا افسردگی را تجربه می‌کند، شاید مسائل هورمونی و انرژی عصبی به بروز رفتار مخرب از سوی او بینجامد.

از طرف دیگر ویژگی‌های شخصیتی مثبت این افراد شامل وفاداری، شور و اشتیاق، و اعتماد به نفس است. افرادی که گروه خونی‌شان O است با توجه به این‌که تلاش‌هایشان را درست و به جا می‌دانند، اغلب رهبران و نوآورانی موفق هستند.

هر چند ممکن است گروه خونی با برخی شرایط سلامتی در ارتباط باشد، اما داشتن گروه خونیO لزوما اطمینان نمی‌دهد که شما سالم می‌مانید. ژنتیک نیز در ابتلا به بیماری‌ها نقش دارد. داشتن سبک زندگی سالم، شانس سالم ماندن در بهترین شرایط را برای همه‌ی گروه‌های خونی افزایش می‌دهد.

منابع :

تسنیم

فرادید

5 224

 •   
 • به اشتراک گذاری :
 • facebook
 •  
 • twitter
 •  
 • کلوب
 •  
 • فیس نما
 •  
 • لینکیداین
 •  
 • googleplus
 •  
 • googleplus
 •  
 • telegram

جستجو هوشمند


جهت جستجو ،نام بیماری و یا قسمتی از مشخصات بیماری را وارد نمایید

مطالب پیشنهادی

آخرین مطالب سلامت
امروزه استفاده از داروهای گیاهی بخش قابل توجهی از بازار درمان را در همه جهان بخودش اختصاص داده است. و این روند به سرعت در حال پیشرفت است.

logo-samandehi
کلیه حقوق این سایت متعلق به محصولات جنسی و زناشویی | ارسال محرمانه | زنونه مردونه میباشد.
سفارش و مشاوره رایگان - ۰۹۹۱۰۳۰۶۱۸۶