سفارش و مشاوره رایگان - ۰۹۹۱۰۳۰۶۱۸۶


کاف لوله تراشه را چقدر باد کنیم؟بطور معمول فشار سیستولیک در عروق مخاطی تراشه 25 تا 20 میلی متر جیوه میباشد، بنابر این به هنگام باد کردن کاف ، هدف این است که با فشاری کمتر از mmHg 20 تراشه را کیپ کنیم .

در بیمارانی که در شوک کلینیکی و هیپوتانسیون هستند ، در فشار بسیار کمتر از mmHg 20 امکان نکروز تراشه بوسیله فشار کاف وجود دارد.

در صورتی که فشار کاف بالا بود ، بهتر است هر یک ساعت کاف را بمدت 5 دقیقه خالی کنیم. چگونه فشار داخل کاف را اندازه بگیریم؟ جهت اندازه گیری فشار داخل کاف وسایل خاصی در بازار موجود میباشد که یک مانومتر فشار به همراه یک کاف که در زیر آن قرار دارد را به محل اتصال کاف در لوله تراشه متصل کرده و بعد اقدام به باد کردن کاف میکنیم و فشار سنج میزان فشار داخل کاف را به ما نشان میدهد.

در صورت عدم وجود امکانات ذکر شده ، جهت اندازه گیری فشار کافیست یک فشارسنج عقربه ای یا جیوه ای از طریق یک سه راه به کاف لوله تراشه متصل کنید و توسط سرنگ ، اقدام به بادکردن کاف کنید، سپس با بازکردن مسیر سه راه ، فشار را اندازه گیری کنید.

دیگر مشکلات کاف لوله تراشه:

1 – نشت از کاف :

شایع ترین علت نشت از کاف ، تماس غیر یکسان بین کاف و دیواره تراشه است(سایز و نوع لوله تراشه)، منشاء دیگر نشت کاف ، کارکرد ناقص دریچه یکطرفه ای است که در ورودی تزریق هوا وجود دارد و بطور معمول کاف را در حال باد شدن نگه می دارد. ممکن است این دریچه دچار نشتی شود و اجازه دهد که هوا به خارج از کاف فرار کند. در این وضعیت ، می توان با  کلامپ کردن لوله باد کننده کاف ، کاف را از دریچه معیوب جدا کرده و از نشتی مکرر کاف جلوگیری نمود.

2 – آسپیره کردن :

برخلاف باور همگان، باد کردن کاف، تراشه را آنچنان کیپ نمی کند که از آسپیره شدن ترشحات دهان و لوله ای که برای تغذیه گذاشته میشود، به داخل راههای هوایی پایینی جلوگیری شود. در بیش از 50% از بیماران وابسته به ونتیلاتور که تراکئوستومی دارند ، آسپیره شدن بزاق و مایع موجود در لوله تغذیه به اثبات رسیده است.
این موضوع تاکیدی است بر ارزش ساکشن کردن روتین تراشه برای پاکیزه سازی ترشحات راههای هوایی.

مشاهده نکات بیشتر
مطالب پیشنهادی
پربازدید ترین محصولات
پربازدیدترین مقالات
کلیه حقوق این سایت متعلق به فروشگاه زنونه مردونه میباشد.

Sitemap نقشه سایت