سفارش و مشاوره رایگان - ۰۹۹۱۰۳۰۶۱۸۶
اصول اداره نمودن یا درمان کاردیومیوپاتی
کاردیومیوپاتی متسع شونده ؛


بهبود اکسیژناسیون میوکارد ؛ هنگامی که اتساع بطنی اتفاق می افتد، فشار دیواره ای بطن افزایش می یابد در نتیجه سبب افزایش بار کاری قلب و مصرف اکسیژن می شود. اکسیژن درمانی باید در صورت ضرورت انجام شود تا بدین ترتیب اشباع اکسیژن خون افزایش یابد. پالس اکسی متری به همراه میزان اشباع اکسیژن وریدی و اندازه گیری گازهای خون شریانی می تواند در اکسیژن درمانی کافی بیمار کمک کننده باشد.

افزایش قدرت انقباضی میوکارد : داروهای اینوتروپیک ( افزایش دهنده ی قدرت انقباضی قلب ) مثل دوپامین که قدرت انقباضی میوکارد را افزایش می دهد و مهار کننده های فسفودیاستراز مثل میلرینون ، سبب اتساع عروق و افزایش قدرت انقباضی قلب ، کاهش بار کاری بطنی که دچار کاهش عملکرد شده است می گردد.


کاهش پری لود و افترلود ؛ دیورتیک ها ، افزایش مایع و حجم پایان دیاستولی بطن را کاهش می دهند . گاهی نیاز است که محدودیت مایع و سدیم نیز انجام گردد. متسع کننده های عروق ( مثل ایزوسورباید دی نیترات و هیدرالازین ) نیز سبب اتساع شریان وریدها می گردد. بدین ترتیب برگشت وریدی و مقاومت در سر راه تخلیه خون در سیستول بطنی کاهش می یابد.


استفاده از وسایل کمک کننده ی مکانیکی قلب ( مثل درمان پمپ داخل آئورتی و درمان با وسایل کمک کننده بطنی ) در افزایش برون ده و اندکس قلبی کمک کننده هستند.


پیس میکر بطنی دو حفره ای و یا کاشت دفیبریلاتور قلبی

برداشتن آنوریسم بطنی و بافت های اسکار بطن چپ که معمولا در اثر MI ایجاد شده اند ، این رویه باعث انقباض مجدد بطن می گردد.بطن به شکل طبیعی خود برگشته و عمل پمپاژ بهتر صورت می گیرد.


پیوند قلب ؛ در صورتی که دارو درمانی نتواند علائم بیمار را برطرف نماید.


مشاهده نکات بیشتر
مطالب پیشنهادی
پربازدید ترین محصولات
پربازدیدترین مقالات
کلیه حقوق این سایت متعلق به فروشگاه زنونه مردونه میباشد.

Sitemap نقشه سایت