مینیمالهای زناشویی


قوانین رابطه

قانون ترازو

تعارف نکنیم. رابطه، داد و ستد است. ما وارد رابطه می شویم که به نیازهایمان پاسخ دهیم. نیاز جنسی، نیاز به دوست داشتن و دوست داشته شدن، به امنیت، به حرمت نفس و... لابد ما هم به نیازهای طرف دیگر پاسخ می دهیم.

آنچه رابطه را از بده بستان های دیگر متمایز می کند این است: محاسبه کار عقل است، اما ما با دل مان وارد رابطه می شویم. از کسی خوش مان می آید و نمی دانیم چرا، و داد و ستد را شروع می کنیم... اما دیری نمی پاید که «اگر» چشم باز کنیم، ممکن است ببینیم آنچه می دهیم با آنچه می گیریم، همپا نیست. داریم زیان می دهیم.

اینجاست که همان نزاع تاریخی عقل و دل آغاز می شود. عقل می گوید برو و دل می گوید بمان.

اگر هشیار باشیم، شاید به خودمان بگوییم: «من دیوانه ام، عاشقم، بی دریغ می دهم و به آنچه می گیرم نمی اندیشم» اما انبان بخشندگی مان روزی خالی خواهد شد. هیچکس، ایثارگر ابدی نیست.

اگر هم ناهشیارانه ادامه دهیم، روزی می رسد که طوفان خشم ها و حقارت باختن های پی در پی، خانه رابطه را ویران می کند.

رابطه ای ماندگار است که داد و‌ستدی عادلانه در بر داشته باشد. بازی برد-برد ادامه دارد. بازی های برد-باخت تمام می شوند. و بازنده، بالاخره، یک جایی، یک وقتی، تلافی خواهد کرد.

مشاهده نکات بیشتر
مطالب پیشنهادی
پربازدید ترین محصولات
پربازدیدترین مقالات

برچسب های دانستنی های جنسی و زناشویی و طب سنتی و اسلامی و پزشکی :

روش هایی برای نفوذ کردن در دل افرادسیاست های مردانهزناشوییخیانتمهارت های شوهرانهگوشت گوسالهپزشکی زنانسیاست های زنانهدارچیننیازهای زناناحکاممتولدین دیاحکامخانومانهجیمى اوانستعریفسیاست های همسرداریروانشناسی شخصیتزنگ تفریحآموزش‌بوسیدن‌همسراَمریهمسرانهسلامتیرازهای زنانشناختهمسرانهانارشناکردن در حاملگی و کمک به زایمانبروکلی:طنزشبانهکبد چرببهداشتپیسیسه ماهاعصابمصطکیشفتالو تقویت رشد محاسنعطسههشدارحکیم دیهوردرد معده کهنهرفع لکه های قهوه ایمجرای رودهآیا میدانید⁉️↯↯↯درمان سردرددرمـــــان برص و ثالیلجینسینگوب سایتزوفاشاتوتماسک روشن کنندهحیدریپـرسشرژیم عطارباشیدرمان خود ارضاییرازیانهپتاسیمشاهدانهعفونت مجاری ادرارلینک عضویتتوصیهتشخیص روز تخمک گذاری در خانمهاسرمیلینک عضویتبینایی،مگافن،توصیه خانگی برای درمان زخممحل درد زونا،کودکانقرص مونته لوکاست؛چند نکته مهم آیا میدانیدلینک عضویتآمبولی ریوی متی مازولعلل برجسته شدن شست پا یا هالوکس والگوس مننگوکوکعادتهای پیر کننده انسانکنترل استرس پنی سیلین بنزاتین 1200000 واحدی بیماری های دیگر وزنویتامینB۵ علایم حاملگی نابجا عضویتلینک عضویتمتخصص بیماری های داخلیلینک عضویت
کلیه حقوق این سایت متعلق به فروشگاه زنونه مردونه میباشد.

Sitemap نقشه سایت