مینیمالهای زناشویی


قوانین رابطه

قانون ترازو

تعارف نکنیم. رابطه، داد و ستد است. ما وارد رابطه می شویم که به نیازهایمان پاسخ دهیم. نیاز جنسی، نیاز به دوست داشتن و دوست داشته شدن، به امنیت، به حرمت نفس و... لابد ما هم به نیازهای طرف دیگر پاسخ می دهیم.

آنچه رابطه را از بده بستان های دیگر متمایز می کند این است: محاسبه کار عقل است، اما ما با دل مان وارد رابطه می شویم. از کسی خوش مان می آید و نمی دانیم چرا، و داد و ستد را شروع می کنیم... اما دیری نمی پاید که «اگر» چشم باز کنیم، ممکن است ببینیم آنچه می دهیم با آنچه می گیریم، همپا نیست. داریم زیان می دهیم.

اینجاست که همان نزاع تاریخی عقل و دل آغاز می شود. عقل می گوید برو و دل می گوید بمان.

اگر هشیار باشیم، شاید به خودمان بگوییم: «من دیوانه ام، عاشقم، بی دریغ می دهم و به آنچه می گیرم نمی اندیشم» اما انبان بخشندگی مان روزی خالی خواهد شد. هیچکس، ایثارگر ابدی نیست.

اگر هم ناهشیارانه ادامه دهیم، روزی می رسد که طوفان خشم ها و حقارت باختن های پی در پی، خانه رابطه را ویران می کند.

رابطه ای ماندگار است که داد و‌ستدی عادلانه در بر داشته باشد. بازی برد-برد ادامه دارد. بازی های برد-باخت تمام می شوند. و بازنده، بالاخره، یک جایی، یک وقتی، تلافی خواهد کرد.

مشاهده نکات بیشتر
مطالب پیشنهادی
پربازدید ترین محصولات
پربازدیدترین مقالات

برچسب های دانستنی های جنسی و زناشویی و طب سنتی و اسلامی و پزشکی :

سیاستهای زندگیبازیمتأهلهمیشهاحکامفایل صوتیسیاست مردانهروابط زناشویینکتهسیاست های زنانهسینه چپ بزرگترپرسش زناشوییزنانچه افرادی بیشتر خیانت می کنند؟سیاست همسرداریترفندهای تحریک کردن همسرگرفتگی عضلاتمحبتپوزیشناحکامیبوستدلیل ترش کردن معده در بارداریشب زفافسیاست های رفتاریپاسخمنیصوت زناشوییآیامیدانید...سیاست های همسردارینکات آموزشچین و چروکعسلعفونتنوشیدنی چاق شدنقـــند خـونموادسفید کردن بدنخمیر دندان گیاهیمصطکیبپیوندیدآیا میدانید⁉️معدهشپشزعفرانشنبلیله تقویتسُسخواباگزمای کودکانعسلسگ‌شکنخارش و درد نیش حشراتکبد چربلبودرمان ورم چشمخرما گردوقاعده آورپرتقالخواب‌آلودگیمواد لازم برای شربت آنتی بیوتیک خونگی طبیعیدیر غذا خوردنلینک عضویتسایمتیدیندوقلوزایی دوتخمکی ماستروغن بادام تلخزیرمخاطینگهداری از دارو افزایشراهی برای درمان عفونت معدهاستافیلوکوکـ اوریوساهنترشحات قهوهزمان انجام تست NST در بارداری انگلیهایپرونتیله کردن بیمار گریپ فروتعوارض جانبی بنادریلفشار براعصاب دست چپ اندازه‌گیریدرمان لکمقعدینکاتلینک عضویتموارد منع مصرف ترامادول جراحی و سایر درمان ها عفونیاسهالمدفوعکورتیکواستروئیدها⬅️برای
کلیه حقوق این سایت متعلق به فروشگاه زنونه مردونه میباشد.

Sitemap نقشه سایت