مینیمالهای زناشویی


قوانین رابطه

قانون ترازو

تعارف نکنیم. رابطه، داد و ستد است. ما وارد رابطه می شویم که به نیازهایمان پاسخ دهیم. نیاز جنسی، نیاز به دوست داشتن و دوست داشته شدن، به امنیت، به حرمت نفس و... لابد ما هم به نیازهای طرف دیگر پاسخ می دهیم.

آنچه رابطه را از بده بستان های دیگر متمایز می کند این است: محاسبه کار عقل است، اما ما با دل مان وارد رابطه می شویم. از کسی خوش مان می آید و نمی دانیم چرا، و داد و ستد را شروع می کنیم... اما دیری نمی پاید که «اگر» چشم باز کنیم، ممکن است ببینیم آنچه می دهیم با آنچه می گیریم، همپا نیست. داریم زیان می دهیم.

اینجاست که همان نزاع تاریخی عقل و دل آغاز می شود. عقل می گوید برو و دل می گوید بمان.

اگر هشیار باشیم، شاید به خودمان بگوییم: «من دیوانه ام، عاشقم، بی دریغ می دهم و به آنچه می گیرم نمی اندیشم» اما انبان بخشندگی مان روزی خالی خواهد شد. هیچکس، ایثارگر ابدی نیست.

اگر هم ناهشیارانه ادامه دهیم، روزی می رسد که طوفان خشم ها و حقارت باختن های پی در پی، خانه رابطه را ویران می کند.

رابطه ای ماندگار است که داد و‌ستدی عادلانه در بر داشته باشد. بازی برد-برد ادامه دارد. بازی های برد-باخت تمام می شوند. و بازنده، بالاخره، یک جایی، یک وقتی، تلافی خواهد کرد.

مشاهده نکات بیشتر
مطالب پیشنهادی
پربازدید ترین محصولات
پربازدیدترین مقالات

برچسب های دانستنی های جنسی و زناشویی و طب سنتی و اسلامی و پزشکی :

ریک وارنتفاوتیارگاسماعتمادحدیث عشق❣ارگاسمهورمونرابطه جنسیپرسشزگیل تناسلیخانم ها بدانندخواص درمانی کشکهمجنسهایایستگاهسرکوب عواطفعشق لوژیتحریک زنانهمسرانهرفع بوی بد دهانپرسشکلیپ آموزش همسرداریاحکام غسل نفاستحـــریڪــباروریرابطه زن و شوهردکتر شهرام اسلامیمخاطبینچیکار کنم آخرش حرف من به کرسی بشینهدلایل کاهش میل جنسی درمردانرقصرفع گرفتگی بینیآبله مرغانسرطان سینهحجامت احتقانسرکۀاگزماخواص درمانی عنابجینسینگگل سرشورماسک خیاررفعتپـش قلـبنشاط و شادیآندیوزیربغللاغریبوی بد بدنپولیپ بینیمضرات ماستکشمشخارش چشمطبسرطانرفعجوز هندیکمر دردعرق اسطوخودوسآناناسقارچعطاری خراسانیالکلبابونهتیروییدچند توصیه به افراد با ریزش مو و یا پیشگیری از ریزش نیاز روزانه۶کسالتفشارخونگلوکوکورتیکوییدپیشگیری از سکته مغزی لینک عضویتتخمدانداروهای بارداری استامینوفن کدیینبالا بردن پاهابامابروزباشیدبارداریزیر جلدی SC subcutaneous قبل صبحانهقدم ششم علل افزایش هماتوکریت HCT آریتمی قلبیپنی سیلین .۶.۳.۳ کم خونی،عمودی،نیمه24شقاقلعضلهاستخوان،منابع⬅️روغندرمان جای جوشافراد در معرض خطر حاملگی خارج از رحمی
کلیه حقوق این سایت متعلق به فروشگاه زنونه مردونه میباشد.

Sitemap نقشه سایت